6 situácií, kedy vo firme využijete skupinový kurz angličtiny

Skupinový kurz angličtiny je jednoduchý a efektívny spôsob, ako naštartovať jazykové vzdelávanie vašich zamestnancov. V čom spočíva jeho účinnosť? Zameriava sa na malé skupiny pracovníkov, ktoré si vyhovujú z hľadiska času aj povinností.

 

Vyučovanie na skupinovom kurze berie do úvahy:

  • dostupnosť zamestnancov,
  • ich voľný pracovný čas,
  • ich prítomnosť v office a mimo neho,
  • služobné cesty a iné pracovné aktivity.

V ktorých situáciách by ste vo firme mali uvažovať nad skupinovým kurzom angličtiny pre zamestnancov?

 

1. Potrebujete zlepšiť komunikačnú úroveň zamestnancov v angličtine

Aby firma prosperovala, zídu sa jej zamestnanci, ktorí napredujú po všetkých stránkach. Výučba angličtiny je jednou z možností, ako ich kvalitatívne posunúť na vyššiu úroveň.

 

Z pracovníkov, ktorí ovládajú angličtinu, vyťažíte viac. Angličtina je jazyk biznisu. Ak vo firme nemáte schopný tím ľudí, ktorí v tomto jazyku efektívne komunikujú, musíte sa zmieriť len s pôsobením na slovenskom, prípadne úzkom európskom trhu.

 

2. Chcete zdokonaliť znalosti zamestnancov z odbornej angličtiny

Používajú vaši zamestnanci angličtinu pri každodenných povinnostiach? Potom ju naozaj potrebujú ovládať na vysokej úrovni.

Odborná angličtina im zabezpečí lepšie pracovné výsledky. Ľahšie si poradia s pracovnými výzvami a v konečnom dôsledku prinesú úžitok celej firme. Zlepšia sa nielen v odbornej terminológii, ale uchopia svoj odbor z iného pohľadu – z pohľadu jazyka.

 

3. Hľadáte cestu, ako zvýšiť motiváciu pracovníkov

Jazykové vzdelávanie je výborný pracovný benefit. Aj keď ho niektorí zamestnanci spočiatku nemusia oceniť, postupne si uvedomia jeho výhody. Angličtina zvyšuje ich hodnotu na trhu práce a pomôže im v kariérnom raste.

Chcú sa dostať na vyššie pozície? Jazyková zdatnosť je nutná. Ponúknite im vzdelanie a pochopia, že vám záleží na ich progrese. A budú mať väčšiu motiváciu pracovať vo vašej firme.

 

4. Chcete sa viac presadiť na zahraničnom trhu

Ak chcete úspešne pôsobiť na zahraničnom trhu, čaká vás komunikácia s partnermi či zákazníkmi. A efektívnou komunikáciou ľahšie nadviažete obojstranne výhodné vzťahy.

 

Ako využijete angličtinu na zahraničnom trhu?

  • zlepšíte kontakt so zákazníkmi
  • získate nových partnerov na spoluprácu
  • lepšie splníte zadania od zahraničných kolegov

 

5. Zamestnanci sa chcú zlepšiť v angličtine

Požiadavka na jazykové vzdelávanie môže prísť aj od samotných zamestnancov. Niektorí sa radi učili angličtinu v škole, ale po maturite či štátniciach vypadli z tempa. A ich znalosti sa prirodzene zhoršili.

Sami si uvedomujú, že angličtinu ešte využijú v pracovnom aj osobnom živote. Preto si chcú osviežiť vedomosti a postupne sa dostať na vyššiu jazykovú úroveň.

 

6. Chcete, aby pracovníci napredovali stabilne a vlastným tempom

Skupinový kurz angličtiny berie ohľad na úroveň jednotlivých študentov. Rovnako prihliada na to, akým tempom dokážu napredovať.

Niekto sa učí rýchlejšie, iný nemá talent na jazyky a trvá mu to dlhšie. Na skupinovom kurze sa zamestnanci zlepšujú svojím tempom, ale zároveň stabilne a dlhodobo.

 

Získajte rýchly prístup k najnovším článkom. Pridajte sa k nám na Facebooku.

 

facebook páči sa mi to

Zdieľať na Facebook